Специјалниот претставник на Обединетите нации за Кипар, Еспен Барт Ajде призна дека двете етнички заедици на островот се уште не се близу до спогодба во однос ...
сите 10 | | | веќе видена

Во Таормина, на островот Сицилија, денеска и утре ќе се одржи средбата на врвот на Г-7 (САД, Франција, Велика Британија, Италија, Германија, Канада и ...
сите 16 | | | веќе видена

Најкусата, во последните десетина години, средба на лидерите на земјите-членки на НАТО се одржа вчера во Брисел, соопштуваат светските агенции. На неа, ...
сите 130 | | | веќе видена

Македонското Министерство за надворешни работи ја повикало на разговор амбасадорката на Србија Душанка Дивјак Томиќ, да го објасни присуството на нејзиниот ...
сите 72 | | | веќе видена

МНР ја повикало амбасадорката на Србија во Македонија, Душанка Дивљак - Томиќ , да даде објаснување за наводното присуството на советникот во српската амасада ...
сите 72 | | | веќе видена

Сведокот на Али ахмети и Муса Џафери во тужбата против екс разузнавачот Слободан Богоевски, одби да сведочи. Адвокатката Билјана Панова не смее да открива ...
сите 109 | | | веќе видена

НАТО се приклучува на коалицијата во борба против ИСИС што ќе испарти силна политички сигнал и порака за единство во борбата против тероризмот. Ова денеска го ...
сите 130 | | | веќе видена

Обвиненијата за учество во толпа нема да се најдат на дневен ред пред Советот на јавни обивнители и покрај оценките на правните експерти дека обвинителите одат ...
сите 39 | | | веќе видена

next