ЗАВОДЛИВ ДЕСЕРТ: Палачинки со кокос и бело чоколадо

Овие кремасти палачинки привлекуваат со својот мирис… 100 мл слатка павлака 150 гр бело чоколадо 1/2 шолја кокосово брашно 1 рака бадеми 300 мл млеко 250 гр брашно 2 јајца 200 мл минерална вода сол шеќер Од јајца, млеко, минерална вода, брашно, прстофат сол и шеќер подгответе смеса за палачинки. Додека смесата отстои, подгответе крем од бело чоколадо и слатка павлака така што ќе растопите ...

⇐ DailyГотви.mk ⇒