Нов ребаланс на Буџетот за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки


Владата донесе нов ребаланс на Буџетот кој го достави на усвојување во Собранието за да се спроведе четвртиот сет антикризни мерки за поддршка на економијата и ...
| | веќе видена | слични

Светската банка соопшти дека со фонд од 12 милијарди долари има за цел да го поддржи вакцинирањето против вирусот Ковид-19 на околу една милијарда луѓе, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Собранието утре почнува расправата по ребалансот на Буџетот за 2020 година. Ова е втор ребаланс годинава поради спарување со последиите до кроронакризата, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата ќе плати двојно повеќе пари на извршители по извршни исправи. Повеќе пари ќе се потрошат за привремени вработувања, купување мебел, трансфери кон ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Светската банка одобри план за помош од 12 милијарди американски долари за да им се овозможи на земјите во развој брз пристап до вакцините против Ковид-19 кога ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Со ребалансот на буџетот, кој веќе е во собраниска процедура, се обезбедуваат сериозни средства за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки за поддршка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од почетокот на коронакризата, Владата предводена од СДСМ преку навремени и ефикасни мерки им помага на граѓаните и компаниите во надминување на негативните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 15 часот ќе ги блокира раскрсниците пред Владата и кај Министерството за надворешни работи. Во 18 часот ќе се одржат протести и во 15 ...
сите 726 | | | веќе видена

 Јас сум многу свесен дека на двете страни постојат луѓе кои не сакаат тој договор да успее и луѓе кои со ситни политички провокации ја дразнат јавноста, и на ...
сите 213 | | | веќе видена

Владо Бучковски е одличен познавач на македонско-бугарските односи, почитуван од бугарските општествени и политички чинители. Има добри контакти со Бугарија и ...
сите 113 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 95 | | | веќе видена

Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија „Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја ...
сите 92 | | | веќе видена

Решението со Бугарија не е во попуштање, затоа што Бугарија постојано ќе излегува со нови барања се додека не го оствари својот Сан-стефански сон кој кој е дел ...
сите 205 | | | веќе видена

Ако се земе предвид што се бара Бугарија, мислам дека не треба тоа да е однесување на земја членка на ЕУ, вели лидерот на Алијанса на Албанците, Зијадин Села и ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов ребаланс на Буџетот за реализација на четвртиот пакет антикризни мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: