Бесими: Вториот ребаланс на буџетот обезбеди средства за Четвртиот пакет мерки

Вториот ребаланс на буџетот е Ребаланс за спроведување на четвртиот пакет антикризни мерки, кој има за цел да обезбеди одржливост на домашните економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постепено надминување на кризата и закрпенување на економијата во следните две години се очекувањата на аналитичарите во земјава, искажани во анкетата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Резултатите од Анкетата на Народната банка за инфлациските очекувања и очекувања за движењето на реалниот бруто домашен производ (БДП) не упатуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка ги објави резултатите од најновата Анкета за инфлациските очекувања и очекувањата за движењето на реалниот БДП , спроведена во септември оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

–Во поглед на економската активност, во споредба со претходната анкета, анкетираните аналитичари очекуваат подлабок пад на домашната економија оваа година од ...
| | веќе видена | слични

Нема позначителни промени во очекувањата на економските аналитичари. Тие и натаму очекуваат умерена, ниска и стабилна инфлација. Во однос на економскиот раст, ...
| | веќе видена | слични

Народна банка на Македонија ја објави Анкетата што ја направила за инфлациските очекувања, но и за очекувањата за движењата на бруто-домашниот производ во ...
| | веќе видена | слични

Економските аналитичари очекуваат умерена, ниска и стабилна инфлација. Во однос на економскиот раст очекуваат постепено надминување на кризата и закрепнување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Вториот ребаланс на буџетот обезбеди средства за Четвртиот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: