Мицкоски: Тоа што сум најнапаѓаниот политичар од овие мафијаши на власта, ми дава мотив да истраам во борбата против нив


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во телевизија Телма истакна дека единствена причина поради која тој е мета на секојдневни напади е тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ излегоа со соопштение во кое велат дека во деновите кога државата добива уште еден позитивен Извештај од Европската комисија, каде е нотиран напредок ...
| | веќе видена | слични

Наместо лицемерна загриженост, добро е Мицкоски на средбите со официјални претставници од Европа да каже како тој и неговата ВМРО-ДПМНЕ работеа против ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Зоран Заев присуствуваше на отворање хотел во Кочани во време кога туристичкиот сектор се соочува со сериозни предизвици поради коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Христијан Мицкоски да си даде оставка од лидерската позиција на ВМРО-ДПМНЕ и конечно да го исполни ветувањето кое го даде во предизборието. Ова во интервју за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија најлошо се справува со Ковид-19, за жал има најголема смртност, и министерот Филипче и Др Караџовски треба да поднесат оставка од морални причина, ...
| | веќе видена | слични

4 години се власт со ветување дека ќе донесат правда и 4 години гледаме само неправда. Најдобар доказ за тоа дека имаме неправда е тоа што за 4 години не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанската опозиција му предложи на Собранието да формира Анкетна комисија за работата на Комисијата за инфективни болести. Според нив, комисијата, која ...
сите 325 | | | веќе видена

Најновите податоци што вечерва ги објави Министерството за здравство покажуваат дека Скопје останува град со најголем број на активни случаи на Ковид-19 од кои ...
сите 383 | | | веќе видена

На Инфективното одделение во Велешката болница последнава недела се лекуваат и потешки случаи на заболени од Ковид-19, потврди за МИА доктор Весна ...
сите 304 | | | веќе видена

Како општествено одговорни компании, целосно свесни за сериозноста и ризиците од зголемувањето на бројот на новозаразени од „Ковид-19“, тргнувајќи од ...
сите 321 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 252 | | | веќе видена

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден трошеше повеќе на телевизија и електронско рекламирање за време на тековната изборна кампања отколку кој било ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Тоа што сум најнапаѓаниот политичар од овие мафијаши на власта, ми дава мотив да истраам во борбата против нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: