Наместо ветените четири, САМО ЕДЕН ВИКЕНД БЕЗ ДДВ ОВАА ГОДИНА

Одличниот рејтинг на најуспешниот ТВ политички проект продолжува! Вчера Христијан Мицкоски беше гледан 17,05% што е одличен резултат и за него но и за нашиот ...
| | веќе видена | слични

Крајната цел на протестите е што побрзо оваа власт која ја води во амбис државата не нуди ништо, а не може да видиме ниту некоја предвидлива иднина. И во ваква ...
| | веќе видена | слични

Ќе имаме надзорна расправа не само за струјата, ќе имаме и за „Еуростандард банка“, ќе имаме и надзорна расправа за сите злоупотреби што ги гледаме на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Само интервју“ зборуваше за кривата на заразени од КОВИД-19 и рече дека ...
| | веќе видена | слични

Бројките во Собранието покажуваат дека Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ има 44 пратеници, додека Коалицијата Можеме по излегувањето на БЕСА и нивното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривите во другите држави одеа кон нула, а кај нас или стагнираше или одеше нагоре. Тоа е проблемот што некој не спроведува вистински мерки, рече лидерот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Јас зборував јавно на таа тема дека ВМРО-ДПМНЕ попис во кој што не е вклучен во изработка на закон или во телата не може да поддржи од проста причина затоа ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во „Само интервју“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи оваа власт е класична дефиниција за политичка мафија која ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Само интервју“ зборуваше за поскапувањето на електричната енергија кое го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против коронавирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот ...
сите 493 | | | веќе видена

Уште не стивнале страстите од последно објавениот случај за смртта на 41 годишната беровчанка, а јавноста повторно зовре откако семејството Манаковски од ...
сите 254 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена

Европската банка за обнова и развој го објави планот според кој Градот Скопје ќе ги подобри стандардите на урбаниот транспортен систем, преку спроведување на ...
сите 51 | | | веќе видена

За боледување поради КОВИД-19 вработените и во јавниот и во приватниот сектор ќе добиваат 70 проценти од платата за отсуство до седум дена, 80 проценти за ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска (23.11.2020) полициски службеници од ЕВР ОКР Гази Баба по добиени оперативни сознанија ги приведоа М.М. (22) и Р.М. (19) од Скопје, а во врска со ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наместо ветените четири, САМО ЕДЕН ВИКЕНД БЕЗ ДДВ ОВАА ГОДИНА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: