Битиќи за две недели два пати во Грција, овој пат во Солун со Николовски и Бектеши


Вицепремиерот Фатмир Битиќи, вицепремиерот за борба против корупција, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски и министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со американска помош Македонија се вклучува во енергетскиот проект Александропулос, а повторно ќе се активира и нафтоводот Скопје – Солун. Учеството на земјава ...
| | веќе видена | слични

Франсис Фанон, помошник државен секретар на САД за енергетски ресурси Фанон е директен во пораката дека идејата е создавање на вистински енергетски пазар со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поврзување на енергетските коридори на Македонија со Бугарија и Грција е клучен интерес на САД истакна на помошникот државен секретар за енергетика и ресурси ...
| | веќе видена | слични

Погледенте ја во живо прес конференцијата на премиерот Заев и помошникот државен секретар за енергетика и ресурси на САД Францис Р. Фанон.
| | веќе видена | слични

Што носи посетата на првиот американски „енергетски“ дипломат на Скопје? Плановите на власта се амбициозни, експертите пак внимателни оптимисти. Засилува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 37 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 134 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи за две недели два пати во Грција, овој пат во Солун со Николовски и Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: