Заев и Борисов разговараа телефонски: Историските комисии треба да најдат решенија прифатливи за двете страни


Премиерите на Република Северна Македонија и Република Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, денеска телефонски разговараа за повеќе области на соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Софија демонстрира  застарени сфаќања и изнесува неодржливи и наивни тврдења против Македонија. Потребна е фундаментална промена на парадигмата во историското ...
| | веќе видена | слични

Прв предуслов за отворање на поглавјата за влез во ЕУ е да ги решиме споровите со соседите, рече Ненад Јовановиќ во гостувањето во Само Вистина. -Не треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Софија демонстрира застарени сфаќање и изнесува неодржливи и наивни тврдења против Македонија. Ова е ставот на 30 бугарски историчари, научници, универзитетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во гостувањето во Само Вистина на Канал 5, колумнистот Ненад Јовановиќ истакна дека сега се појавуваат некои контра тези и контра ставови на идентитетската ...
| | веќе видена | слични

Триесетина бугарски ителектуалции не се согласуваат со Меморандумот усвоен во парламентот на Бугарија во однос на Македонија. Според нив, Софија демонстрира ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека не очекува Бугарија да го попречува стартот на пристапните преговори на Македонија со ЕУ. Уште еднаш повтори дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Чешка вчера беа потврдени 14.968 новоинфицирани со коронавирус, што е дури за 3.000 повеќе од претходниот ден.Владата итно воведе построги мерки со кои се ...
сите 992 | | | веќе видена

Уште пред пет години Никола Груевски дал исказ за аферата „Плацеви на Водно“. Веднаш по пријавите на тогашната опозиција СДСМ, Груевски зборувал пред обвинител ...
сите 141 | | | веќе видена

Измените и дополнувањата на Законите за заштита на населението од заразни болести, ребалансот на Буџетот и законот за заштита од дискриминација се очекува да ...
сите 229 | | | веќе видена

Д-р Драган Тасевски, доктор специјалист вработен на Хируршкото одделение во Општата болница Куманово, почина од коронавирус. Тој беше осмиот здравствен ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Борисов разговараа телефонски: Историските комисии треба да најдат решенија прифатливи за двете страни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: