Во последното деноноќие во Бугарија има 255 нови позитивни на Ковид-19

2 копии
3 копии
2 копии

Бразил во последните 24 часа регистрираше 599 смртни случаи од последиците на Ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од последниот пресек заразени се ...
| | веќе видена | слични

Пет починати лица, 193 нови случаи и 150 оздравени пациенти е ковид биланс во Црна Гора за последните 24 часа, објави тамошниот Институт за јавно здравје (ИЈЗ) ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 251 | | | веќе видена

„СДСМ вчера го одржа 25. Конгрес, кој за првпат се одржа дигитално, на далечина со што се испочитуваа мерките и задолженијата за заштита од коронавирусот.Со ...
сите 137 | | | веќе видена

Кавадарчанец на возраст од 71 година почина од коронавирус на клиника, додека петгодишно дете „однесе“ во изолација 14 деца, две негувателки и една ...
сите 287 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата за заразни болести, д-р. Жарко Караџовски на денешната заедничка прес-конференција со министерот за здравство, Венко Филипче, ...
сите 285 | | | веќе видена

Влегуваме во најопасните десет дена. Триесет проценти од испитаниците се позитивни на новиот коронавирус, алармира интернистот д-р Игор Спироски.Влегуваме во ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во последното деноноќие во Бугарија има 255 нови позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: