Коронавирусот ја доведе пред финансиски колапс и болницата во Штип

КОВИД-19 ги испразни касите на болниците низ Македонија. Финансискиот колапс не ја зафати единствено ГОБ „8-ми Септември“, туку со истиот проблем се соочува и ...
| | веќе видена | слични

Продолжува трендот на двоцифрени бројки на новозаразени од корона вирус во Струмица. Во последните 24 часа потврдени се 11 нови лица позитивни на Ковид-19. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Во моментов на Инфективното и во останатите одделенија во охридската Општа болница се згрижени 23 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. октомври 2020 (ИНПРЕС) – По добивање инструкции од ресорното министерство ќе започнат активностите за поставување на модуларна болница во Охрид, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пролонгирањето на изградбата на 16-те Ковид центри во земјава,во пресрет на очекуваниот есенски бран, ја натера гевгелиската Општа болница со проширена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца тиквешани со Ковид-19 се на лекување на Инфективно одделение во Велес, четири случаи се потврдени во изминатите 24 часа, за МИА потврди доктор Ристе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку војници и во кои објекти и болници ќе бидат распоредени е последната тема која се разгледуваше на седница во Главниот Штаб. Одлуката ќе дојде од МВР, ...
сите 241 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1176 тестирања, а регистрирани се 387 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-174, ...
сите 359 | | | веќе видена

Поранешниот министер за здравство, Арбен Таравари и актуелен градоначалник на Гостивар од редовите на Алијансата за Албанците политички ги посочи Сашо ...
сите 185 | | | веќе видена

Бугарија ја става историјата во служба на одредена нација, наметнувањето на национална историја на друг е малтретирање и исто така не е во согласност со ...
сите 491 | | | веќе видена

Со изведување на материјални докази денеска во Основниот кривичен суд Скопје продолжува судењето за незаконското финансирање на невладината организација ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот ја доведе пред финансиски колапс и болницата во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: