Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19


2 копии

Првачињата први ги пробаа протоколите за заштита од Ковид-19. Мерење на температура, дистанца, дезинфекција. Но сето тоа беше под ведро небо. Што ќе се случува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Негувателка од градинката во Свети Николе е позитивна на ковид-19, поради што во изолација одат нејзина колешка и децата од групата, а останатите групи ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Воспитувачка во градинката „Младост“ во Тетово позитивна на Ковид-19, дознава ТВ21 . Освен неа, во изолација се испратени и две деца за кои се грижела, иако ...
| | веќе видена | слични

Две воспитувачки од градинка која е сместена објект „Тетекс“ во Тетово е утврдено дека се позитивни на ковид-19. Едната воспитувачка одела на работа и работела ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Две воспитувачки од градинка објект Тетекс во Тетово се евиденитирани како заболени од Ковид-19, а нивните групи со деца и колешките се во изолација дома. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Есенскиот бран на ковид не е снег во мај па да се изненади Филипче - нема вакцини за грип, нема проширени болнички капацитети, ниту план и стратегија, вели ...
сите 339 | | | веќе видена

Синот на Амди Бајрам, Габриел Бајрам, утринава преку Фесјбук упати апел до сите кои ќе бидат дел од погребната церемонија за неговиот татко, да ги почитуваат ...
сите 224 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 168 | | | веќе видена

Пандемијата ја одложи реконструкцијата на штипското инфективно одделение. Но од Клиничката болница велат дека и покрај високиот број хоспитализирани не се ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште две деца од струмичката градинка позитивни на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: