Општина Охрид дел од проектот „Ослободи го умот од корупција“

2 копии

Со симболично засадување на дрво јавор во градскиот парк во Делчево почна реализацијата на иновативниот проект „Ослободи го умот за корупција”.Проектот го ...
| | веќе видена | слични

Велешките средношколци синоќа на платото пред Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов -Џинот“ дебатираа на тема „Младите и граѓанскиот активизам“ со ...
| | веќе видена | слични

Тие изнесоа десет предлог приоритети, кои деновиве ќе ги достават до градоначалникот на Општина Велес Аце Ковски и претставници на Одделението за јавни ...
| | веќе видена | слични

Центар за младински активизам Крик организира тркалезна маса на тема „Како полесно до виза за волонтери од Европски Солидарен Корпус”, која ќе се одржи на 23 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 450 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во моментов е легален, но повеќе не е ЛЕГИТИМЕН претседател на ВМРО. Имам впечаток дека се наоѓаме во една Дејвид Линчовска Кружница на ...
сите 137 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 173 | | | веќе видена

Пред два дена министерот за здравство Венко Филипче го најави новиот пакет мерки кој во наредните денови ќе и биде претставен на јавноста, а кој вклучува ...
сите 175 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 37 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Охрид дел од проектот „Ослободи го умот од корупција“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: