Позитивни тестови и помеѓу мигрантите, епидемиолозите велат дека не се закана за граѓаните


Во изминатите неколку месеци мигрантите повторно станаа една од главните теми. Скоро и да не поминува ден, а да не биде откриена група на илегални мигранти или ...
| | веќе видена | слични

Дванаесет чешки полицајци кои припаѓаат на полицискиот контингент во рамки на граничната контрола на границата кон Грција се заразени со коронавирусот, објави ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 3 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 78 пациенти. На кислородна поддршка се 56, нема пациенти на ...
| | веќе видена | слични

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 251 оздравен пациент од: Скопје-171, Куманово-15, Штип-10, Прилеп-15, Тетово-2, Велес-6, Битола-2, Кавадарци-4, ...
| | веќе видена | слични

Опуштање на граѓаните, непочитување на препораките и одбегнување на тестирање за присуство на ковид-19. Ова според директорката на делчевскиот здравствен дом ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев вчера пред коалиционите партнери го презентираше договореното со Алтернатива на Африм Гаши за влез во владата, предводена од СДСМ.Како што се ...
сите 626 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски им посака успех на кандидатите кои се во трка за лидер на СДСМ, и кажа дека нема да коментира имиња, ниту пак ќе ...
сите 434 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 260 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 2.744 тестирања, а ...
сите 390 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 158 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 271 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позитивни тестови и помеѓу мигрантите, епидемиолозите велат дека не се закана за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: