Карма гледа сè, знае сè и не заборава ништо… Дали верувате во карма?

Години подоцна, конечно ја сфатив суштината на целосно затворање на животно поглавје. Тој крај по кој копнеев со години. Конечно го добив и излезе дека е многу ...
| | веќе видена | слични

Луѓето на кои им е во ред да не се во нашите животи или да доаѓаат од време на време, кои дозволуваат дистанцата да станува поголема и поголема додека не ги ...
| | веќе видена | слични

Антон Чехов е еден од најголемите генијалци во литературата. Тој пишувал за животот, за предизвиците со кои се соочуваме, за она што го прави животот тежок, но ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 394 | | | веќе видена

Доколку стане членка на НАТО, Финска не сака да распореди нуклеарно оружје или да постави воени бази на својата територија, изјави финската премиерка Сана ...
сите 947 | | | веќе видена

Повеќе од 900 украински борци од челичарницата Азовстал во Мариупол се одведени во казнена колонија на територијата контролирана од Русија, изјави ...
сите 265 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски смета дека постапката поврзана со снимката на која се слуша гласот на претседателот на Собранието, Талат Џафери треба да се одвива ...
сите 284 | | | веќе видена

Им се советува да пијат чај и да го исплакнат грлото со солена вода. Северна Кореја се бори со жаришта на корона вирусот, а лидерот Ким Џонг Ун ја нарече ...
сите 183 | | | веќе видена

Тренерот на Македонија Ѓорче Петров, Муарем Бајрами верува во својот тим, смета дека имаат квалитет да го добијат финалето со Силекс и да го кренат трофејот од ...
сите 150 | | | веќе видена

Продолжуваме со теренските активности продолжуваме да создаваме вредности за граѓаните. Тоа што го ветивме во кампањата за локалните избори продолжуваме да го ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Карма гледа сè, знае сè и не заборава ништо… Дали верувате во карма?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: