Ако некогаш напишам книга...

2 копии

Личностите родени во знакот на ДЕВИЦА се оние на кои можете секогаш да се потпрете за било што. Започна владеењето на Девицата и ќе трае се до 23 септември. ...
| | веќе видена | слични

Години подоцна, конечно ја сфатив суштината на целосно затворање на животно поглавје. Тој крај по кој копнеев со години. Конечно го добив и излезе дека е многу ...
| | веќе видена | слични

Чувајте го животот, затоа што овие моменти никогаш повеќе нема да ви се вратат. Не мора да влегувате во секоја битка, не мора да секое лонче да ставате капаче, ...
| | веќе видена | слични

Луѓето на кои им е во ред да не се во нашите животи или да доаѓаат од време на време, кои дозволуваат дистанцата да станува поголема и поголема додека не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Деновиве завршува најцрното поглавје во историјата на Мариупол. Украинските борци ја напуштија фабриката за челик Азовстал по речиси тримесечен отпор. Тоа е ...
сите 330 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 550 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 431 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 67 | | | веќе видена

Северна Кореја петти ден по ред објави дека има повеќе од 200.000 новозаразени пациенти кои страдаат од треска предизвикана од епидемијата на Ковид-19, со што ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако некогаш напишам книга...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: