Продолжуваат консултациите за формирање Влада


9 копии

По утврдувањето на коалициските принципи и определби на евентуалната идна заедничка влада, СДСМ и ДУИ вчера работеа на усогласување на победничките изборни ...
| | веќе видена | слични

Во преговорите за формирање заедничка влада, СДСМ и ДУИ, откако ги утврдиле коалициските принципи и определби, вчера работеле на усогласување на победничките ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ДУИ се обврзале да предложат чесни, одговорни и способни кадри за нов четиригодишен мандат на новата влада, соопштија од СДСМ. - Двете партии се обврзаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ имаат напредок во преговирте за распредлабата на ресорите во идниот владин кабинет. Како што соопштуваат од СДСМ, консултациите на ниво на гернални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ и ДУИ постигнале напредок и начелно се согласиле за ресорите во идната коалиција. Ова се наведува во партиското соопштение на СДСМ кое преку СМС порака, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И денеска продолжуваат конструктивните работни средби меѓу СДСМ и Коалиција “Можеме” и ДУИ, на ниво на генерални секретари, со цел обезбедување стабилна Влада ...
| | веќе видена | слични

СДСМ според демантот вели „не“ а ДУИ бара да кажат „да“ на барањето на  за премиер Албанец. Ако за „социјалдемократите“ се уште не е прифатлива ваквата опција, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 465 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат консултациите за формирање Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: