Перу го престигна Мексико по бројот на заразени со коронавирус


2 копии
4 копии

Скопје, Куманово и Гостивар во моментов имаат најмногу активни случаи на заразени со коронавирус. Според последните податоци, во Скопје како активно заразени ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Нови 118 случаи заразени со коронавирус од 1.653 тестирања, тројца починати и 127 оздравени пациенти, беа регистрирани во претходното деноноќие. Тројцата ...
| | веќе видена | слични

Нови 118 случаи заразени со коронавирус од 1.653 тестирања, тројца починати и 127 оздравени пациенти, регистрираше Министерството за здравство во претходното ...
| | веќе видена | слични

Франција бележи илјада повеќе новозаразени од коронавирус од претходниот ден, а и другите европски држави кои во март и април беа силно погодени од пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Тројцата пациенти починале во болнички услови. Се работи за пациенти од Тетово (64 г.), Штип (82 г.) и Струга (74 г.). Со последните тројца починати, вкупниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод писмото на европратеникот Франц Ромео, во кое се изразува загриженост за непријатниот насилен инцидент против групата на Роми кој се случи неодамна, ...
сите 262 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија „Добро утро, секое утро“, посочи дека била предвидена реализација на ...
сите 429 | | | веќе видена

Игор Јанушев на Фејсбук најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи нов протест, против како што го нарече „мафијата на власт“. Протестот ќе се одржи во сабота, во 18:30 ...
сите 147 | | | веќе видена

ИЗРЕЧЕНИ ПРЕСУДИ ЗА „ШАМАРИ ВО ЦЕНТАР“ Никола Груевски, поранешниот премиер на Македонија, е осуден на една година и шест месеци за организација на случајот ...
сите 217 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Перу го престигна Мексико по бројот на заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: