Денеска нема седница на Собранието - Џафери доби внук


8 копии

За денеска напладне е закажано продлжението на собраниската конститутивна седница, на која досегашниот прв човек на Собранието, Талат Џафери, треба повторно да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседавачот Талат Џафери за денеска во 12 часот го закажа продолжението на првата конститутивна седница на Собранието. На седницата Џафери треба да биде ...
| | веќе видена | слични

Внатрепартиските превирања помеѓу различните ограноци на Демократксата унија за интерација може да резултираат со целосна промена на предложените имиња од ...
| | веќе видена | слични

Раскол или партиска фингерајка во ДУИ по вчерашните драми на двајца нивни пратеници во законодавниот дом? Изет Меџити и Арбен Зибери се двајцата пратеници од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку денеска до Собранието биде доставен предлог со потписи од најмалку 20 пратеници, би можело да се очекува претседавачот Талат Џафери, кој воедно треба ...
| | веќе видена | слични

Предлогот за избор на Џафери е поднесен во Собранието со потписи од сите 62 пратеника од парламентарното мнозинство што го сочинуваат СДСМ и Коалицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 83 | | | веќе видена

Бугарија може да остане сама во спорот со Северна Македонија, смета Кирил Илиев, историчар од Институтот за балкански студии при Бугарската академија на ...
сите 251 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 158 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Зголемениот број инфицирани од коронавирусот во последните две недели во гевгелиско за епидемиологот Сашо Олумчев од Подрачната единица на Центарот за јавно ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска нема седница на Собранието - Џафери доби внук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: