Хоспитализирана 77-годишна жителка на Делчево заразена со Ковид-19


Седумдесет и седумгодишна жителка на Делчево е хоспитализирана откако по направените тестирања кај неа е утврдено присуство на Ковид-19. Ова денеска го потврди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нема термини во Мој термин. Пациентите кои од вчера почнале да бараат упати од своите матични лекари не можат да закажат специјалистички прегледи во државното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Нови 130 случаи со Ковид-19 од 1.742 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починати се едно ...
| | веќе видена | слични

Во однос на болничките капацитети, министерот за здравство вели дека значително е намален бројот на хоспитализации на Инфективната клиника во Скопје, болницата ...
| | веќе видена | слични

Информацијата дека после пет месеци се става во функција системот за закажување на прегледи „Мој термин“ ги наполни ординациите со пациенти кои се обидуваат да ...
| | веќе видена | слични

Ресен во моментов нема ниту еден активен случај на Ковид-19 , иако пред месец дена беше меѓу првите пет градови по број на заболени, објави Здравствениот дом ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Воведувањето на евтината тарифа на струјата го компензира ова зголемување на струјата. Вака некако премиерот Зоран Заев се обидува да објасни зошто ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 206 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 273 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоспитализирана 77-годишна жителка на Делчево заразена со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: