За само 45 дена СЕ УДВОИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО СВЕТОТ

2 копии

Коронавирусот однесе околу 4.500 животи во Шведска до крајот на јуни, а бројот сега се искачи на 5.800, што е стапка на смртност ,значително поголема отколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првата половина на 2020 година, Шведска, која не воведе рестриктивни мерки за сузбивање на коронавирусот, забележа најголема смртност во последните 150 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водечкиот шведски епидемиолог Андерс Тегнел, кој е креатор на уникатната стратегија на таа земја во борбата против корона вирусот, повторно се најде под удар ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пристапот на Шведска кон Ковид-19 повторно се најде под бран на критики, откако новинарите откриа дека главниот државен епидемиолог, Андерс Тегнел, по е-пошта ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со часови се чекало во редици пред продавниците за алкохол во Кејп Таун, Јоханесбург и другите градови, јавуваат локалните медиуми. Јужноафриканската Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител по предлог на опозицијата е завршена тема. Христијан Мицкоски го бара ова преку протести, но за власта е неприфатливо. Шансата е пропуштена ...
сите 251 | | | веќе видена

Во општина Центар според последните податоци има 96 активни случаи, а толку заболени има моментално и во скопската општина Аеродром. Со ова практично Центар го ...
сите 335 | | | веќе видена

Граѓани кои живеат во зградата на поранешната министерка Гордана Јанкулоска го прашуваат министерот за внатрешни работи до кога планира да им ги проверува ...
сите 122 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 230 | | | веќе видена

Профункционира Единствената национална платформа за онлајн учење. Веќе е достапна на адресата www.schools.mk . Министерството за образование испратило насоки ...
сите 418 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 120 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Европската унија уште еднаш ги повика албанските власти да го стават во функција Уставниот суд, кој не функционира речиси три години. Комесарот за проширување ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За само 45 дена СЕ УДВОИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО СВЕТОТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: