Нема договор за влада меѓу Заев и Ахмети


Зоран Заев во наредните 4 години ќе ја предводи новата Влада. Ова е конечниот и официјален заклучок кој произлезе од двочасовната лидерска средба која ја имаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Неколку часа по средбата меѓу Заев и Ахмети, портпаролот на ДУИ, Артан Груби на својот Фејсбук профил се пофали дека партијата го добила Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Заев ќе биде премиер, Албанец ќе биде претседател на владата на 100 дена пред крајот на нејзиниот мандат и покрај тоа што ќе се укине пржинскиот модел. СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тирана,18 август 2020(МИА) – „Постигнат договор за влада во Северна Македонија“ „СДСМ и ДУИ се договорија да формираат влада, Заев премиер“ „Во последните 100 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Укинување на т.н. пржинска влада и промена на изборниот модел веќе за следните локални избори, кои трeба да се одржат в година, кратење на 20 отсто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Викендов Комисијата за заразни болести ќе одлучува дали има услови за повеќечасовно згрижување на децата во училиштата. Министерот Филипче вели добро е што се ...
сите 317 | | | веќе видена

„Ивнинг пост", дневен весник од Нов Зеланд, на 27 мај 1903 година од својот дописник од Цариград јави дека е убиен креаторот на Македонската револуционерна ...
сите 5 | | | веќе видена

Децата да се вратат во училиштата и наставата да започне со физичко присуство на учениците, ова е ставот на дел од родителите што ги анкетираше ТВ 24, по ...
сите 383 | | | веќе видена

Премиерот Заев за време на посетата на Атина, освен за МИА, даде интервјуа за грчкиот весник „Та неа“ и грчката телевизија „Мега“, како и куси изјави за други ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема договор за влада меѓу Заев и Ахмети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: