Да или не за онлајн настава од септември?


Скратената наставна програма е речиси подготвена тврди Бирото за развој на образование. По информациите дека тие се на колективен одмор и не се подготвени за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-министерката за образование, Елизабета Наумовска не се согласува со предлогот на НСДП вооптп да не се одржува учебната година 2020/2021. „Кој гарантира ...
| | веќе видена | слични

 Иако за сите родители здравјето на децата е приоритет, поделено е мислењето околу начинот на следење  на образовниот процес. Пред објективот на Канал 5 велат ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерката за образование, Елизабета Наумовска во изјава за ТВ 24 соопшти дека нејзино лично мислење е дека секоја изгубена учебна година е изгубена ...
| | веќе видена | слични

НСДП предлага Комисијата за заразни болести и владата да ја разгледаат и можноста оваа учебна година во целост да не започне, односно учениците да останат дома ...
| | веќе видена | слични

Денес, во услови на пандемија се распаѓа пред се образовниот процес, паралелно со тоа и образованието на слепите лица, т.е. ученици. Предложеното Е-учење преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 133 | | | веќе видена

„Мислам дека бугарската страна треба јасно да каже против кој„ македонизам “се бори. Дали против македонизмот на Бугаринот и Македонецот Гоце Делчев, дали ...
сите 112 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 59 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети нашата земја, како ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Да или не за онлајн настава од септември?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: