По промената на тренерот, Јувентус ќе прави голема чистка: На продажба се ставени дури 10 фудбалери!

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Јувентус во следните месец дена ќе се обиде да направи реконструкција на тимот, на продажба се ставени дури 10 ...
| | веќе видена | слични

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред точно една година, Пирло се запиша во тренерско училиште. Пред две недели тој стана тренер на тимот на Јувентус У-23, кој се натпреварува во Серија Ц. ...
| | веќе видена | слични

По вчерашниот натпревар помеѓу Порденоне и Фросиононе познати се финалистите во плеј-офот кои ќе го пополнат последното место во Серија А. Екипата на чија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 144 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 396 | | | веќе видена

Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 131 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По промената на тренерот, Јувентус ќе прави голема чистка: На продажба се ставени дури 10 фудбалери!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: