Пирло без посебни услови во Јувентус: Само двајца играчи заработуваат помалку од него

Андреа Пирло на изненадување на многумина е избран за нов тренер на Јувентус откако Маурицио Сари доби отказ. ЗА Пирло ова е прв тренерски ангажман и Јувентус ...
| | веќе видена | слични

Игор Тудор ќе му биде помошник на Андреа Пирло во Јувентус, а италијанскиот шампион ќе му плати на Хајдук отштета од 450 илјади евра. Некогашниот стопер на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денес, Игор Тудор повеќе не е тренер на хрвстаксиот фудбалски гигант, Хајдук. Како што објавија од клубот, тој решил да ја прифати понудата на новиот тренер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку извори од Италија пренесуваат дека Андреа Пирло побарал да биде купен Един Џеко, тренерот на Јувентус верува дека Босанецот е идеален партнер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Угледниот италијански медиум „Газета дело Спорт“ пренесува дека Андреа Пирло на челниците на Јувентус им наредил да го ангажираат искусниот напаѓач на Рома, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Теретана“ не е случај за кој треба да одговара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, одлучи нивното Обвинителство како што за „Хидроцентралите“ ...
сите 294 | | | веќе видена

Поминаа два дена откако Врховниот суд ја потврди четиригодишната затворска казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и во ...
сите 132 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 392 | | | веќе видена

Викендов, собраниските служби ги објавија биографиите на замениците министри, предложени од Зоран Заев. На листата има лица со многу интересно минато и ...
сите 115 | | | веќе видена

Медиумите во Грција, изразија зголемен интерес за македонската делегација предводена од премиерот Заев за време на учеството на конференцијата на „Економист“ и ...
сите 244 | | | веќе видена

Нашите православни граѓани да бидат еднакви со останатите православни христијани во светот, побара шефот на државата од Вселенскиот партијарх, Вартоломеј. Во ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пирло без посебни услови во Јувентус: Само двајца играчи заработуваат помалку од него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: