Пирло отпиша двајца фудбалери

Италијански „Тутоспорт“ денес пишува дека започнале преговорите помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед за Даглас Коста. Веќе подолго време името на Коста низ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку извори од Италија пренесуваат дека Андреа Пирло побарал да биде купен Един Џеко, тренерот на Јувентус верува дека Босанецот е идеален партнер за ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека трансферот дефинитивно не успеа. Имено, Џејдон Санчо нема да замине во Јунајтед, „Ѓаволите“ решија да не ја платат сумата што ја бараат ...
| | веќе видена | слични

Карим Бензема на социјалните мрежи објави снимка која долеа „масло на огнот“ во шпекулациите дека можеби ќе го напушти Реал Мадрид и ќе премине во Јувентус. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 159 | | | веќе видена

Гоце Делчев ќе биде една од темите на разговор на средбата, која премиерот Зоран Заев ја најави со бугарскиот премиер Бојко Борисов, а која треба да се ...
сите 377 | | | веќе видена

169 училишта добија согласност за настава со физичко присуство и во повисоките одделенија.Дозвола за редовна настава од 1 ви октомври добија само 4 средни ...
сите 250 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пирло отпиша двајца фудбалери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: