„Мојата девојка сака секс со мене само ако нејзините пријателки ни се придружат“

Тој повеќе не сака секс со пријателкiте на неговата девојка, па затоа го прашува за совет психотерапевтot Деидре. Мојата девојка сака секс мене само ако може ...
| | веќе видена | слични

Почетокот на врската е возбудлив сам по себе, а многу е важно како се запознавате со новиот партнер и кои личности од неговиот живот сте ги запознале први. Има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзумот знае кои луѓе се сродни души и знае кога вие ќе ја сретнете вашата. Па затоа, кога ќе ја сретнете, ќе се чувствувате како да ја знаете сто години. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постојат среќни и здрави врски, но и оние кои се нездрави и токсични. Но, како да знаете дали вашата врска ќе трае и дали ви претстои заедничка иднина? ...
| | веќе видена | слични

Интензивната интимна привлечност навистина може да го замати здравиот разум и интуицијата дури и кај најразумните луѓе, а причината за ова лежи во основните ...
| | веќе видена | слични

Речиси секоја жена порано или подоцна сака да се смири и вдоми покрај еден маж. Но, без ралика дали ќе се омажите или не, сигурно веќе знаете дека бракот не ...
| | веќе видена | слични

 Еленор Рузвелт е најдобар пример за жена која успеала да излезе од сенката на прва дама на САД и да стапне во чевлите на активист, дипломат и политичар. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 183 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 200 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 314 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 200 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 417 | | | веќе видена

“ Сакам да ја искажам нашата поддршка за заедничкиот кандидат Христо, бидејќи ги има сите предиспозиции да го води градот.  На овие избори ние бираме локална ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Мојата девојка сака секс со мене само ако нејзините пријателки ни се придружат“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: