Откажани концертите предвидени да се одржат на Градскиот стадион во Охрид


Концертите што беа предвидени да се одржат на 7 и 8 август на Градскиот стадион во Охрид нема да се одржат. Општина Охрид таквата одлука да не се издава ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Бројот на заразени како последица на лудите журки по охридските плажи се искачи на 15, потврдуваат за „Канал 5“ од Центарот за јавно здравје. Оттаму велат дека ...
| | веќе видена | слични

Оттаму велат дека од околу педесетина нови случаи во изминатите два дена, 15 информирале дека биле во Охрид. Се работи за тинејџери и млади лица на околу 20 ...
| | веќе видена | слични

Средношколци и млади на 20-тина години се меѓу новозаразените во вкупниот број за Скопје од вчера и завчера, а кои со симптоми на корона вирусот се вратиле од ...
| | веќе видена | слични

Туристите, посебно младите кои ги преплавуваат охридските плажи и угостителски објекти се однесуваат како воопшто да нема пандемија на корона вирус. Иако веќе ...
| | веќе видена | слични

Се бројат контактите на тројцата позитивни на коронавирусот кои присуствувале на лудата забава во кампот Градиште во Охрид. Од Центарот за јавно здравје велат ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. август 2020 (ИНПРЕС) – На Инфективното одделение во охридската Општа болница моментално се хоспитализирани осум пациенти позитивни на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од КОВИД. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните. А Филипче уште мисли дека е ...
сите 647 | | | веќе видена

Во саботата наутро во болницата „Филип Втори“ животот го загуби поранешниот пратеник Амди Бајрам, а веќе неколку часови подоцна се потврдија информациите дека ...
сите 269 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје кој се однесува на периодот од минатата недела (19 до 25 ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 193 | | | веќе видена

За прв пат во политичката историја на македонската демократија, една партија, во случајов СДСМ, на непосредни, директни избори, ќе го избира својот ...
сите 160 | | | веќе видена

Почитувани сограѓани, повеќе или помалку одговорни за своето здравје, позитивни или негативни, како ќе го пребродиме есенскиот корона бран, вечерва во Само ...
сите 47 | | | веќе видена

Ако во летниот период од вкупно тестираните во Тетовско седум проценти од тестираните граѓано биле позитивни на Ковид-19, сега процентот е 30 отсто, покажуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 64 | | | веќе видена

По сè полошата епидемиолошка состојба во Македонија, целосна мобилизација најавија здравствените власти и во однос на проширување на болничките капацитети, и ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажани концертите предвидени да се одржат на Градскиот стадион во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: