За последната недела Битола на второ место по смртни случаи


23 копии

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека е потврден 141 нов случај на Ковид-19, односно, регистрирани се 48 случаи во Скопје, 21 во Куманово, ...
| | веќе видена | слични

Осумдесет и осумгодишен скопјанец почина по компликации од ковид-19 во болница, а 80-годишна пациентка од Кичево вон болница, а од 1.848 тестови, регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Во последното деноноќие регистрирани се 141 нов случај со коронавирус, а битката со вирусот ја загубија двајца пациенти, информира Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичните податоци што ги објавува Центарот за јавно здравје од Охрид, а се однесуваат на населението што живее на подрачјето на општините Охрид, Дебрца, ...
сите 546 | | | веќе видена

Гордана Јанкулоска од својот стан во ресоротот на „Адора“ на Водно и порача на полицијата да не го опседнува нејзиното соседство, бидејќи како што вели таа, не ...
сите 128 | | | веќе видена

Во тетовско продолжуваат протестите против поскпапувањето на струјата. Попладнево протестите се проширија и во руралните средини како Челопек, Општина ...
сите 188 | | | веќе видена

Бугарскиот меморандум упатен до земјите-членки на ЕУ, со кој Софија го доведува во прашање македонскиот национален идентитет – македонскиот јазик го ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За последната недела Битола на второ место по смртни случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: