Вкупно деветнаесет активни случаи на Ковид-19 во Крива Паланка и Кратово


Бројот на активни случаи на лица со Ковид-19 во општините Крива Паланка и Ранковце изнесува единаесет, додека осум активни случаи се евидентираат во општина ...
| | веќе видена | слични
4 копии
14 копии
2 копии
10 копии

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ), Ирина Сотирова Бухова објави дека од денеска е во четиринаесетдневна самоизолација, ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Ирина Сотирова – Бухова, ќе помине 14 дена во самоизолација затоа што имала контакт со лице ...
| | веќе видена | слични
2 копии

14 Дена во самоизолација ќе ги мине директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, д-р. Ирина Бухова, која, како што самата објави, имала ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Ирина Бухова е во двонеделна самоизолација откако била во контакт со заболен од коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение објавено на веб страницата а ДСЗИ Бухова наведува дека првиот текст покажал оти е негативна но дека останува дома по епидемилошка препорака. -По ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДЗСИ), Ирина Бухова Сотирова ќе биде во самоизолација 14 дена откако била во контакт со заразено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ставот на комисијата за заразни болести е наставата да почне да се одвива онлајн, освен во првите одделенија во коишто е неопходно физичко присуство на децата. ...
сите 360 | | | веќе видена

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
сите 271 | | | веќе видена

Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло полека почна да ги презема работите во свои раце и да работи на подобрување на атмосферата во клубот. Јасно е дека ...
сите 155 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 87 | | | веќе видена

Од утре следува период кога во претпладневните часови ќе преовладува сончево време, а во попладневните на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и ...
сите 348 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно деветнаесет активни случаи на Ковид-19 во Крива Паланка и Кратово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: