26 годишен битолчанец загина во сообраќајка кај населбата Стрелиште

2 копии
2 копии

Четири лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово. Несреќата се случила синоќа, кога автомобилот изгубил контрола и удрил во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

На 05.08.2020 во 11.15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Кичево- Охрид, помеѓу селата Издеглавје и Песочани, се случила сообраќајна незгода помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

26 годишен битолчанец загина во сообраќајка кај населбата Стрелиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: