ОД УТРЕ НА ПЛАЖА НА ДРЖАВЕН ТРОШОК: Ваучерите во функција


Во Охрид на летување пристигна првата група од педесетина полски туристи. Тие една недела ќе претстојуваат во Студентски Дом „Никола Карев“ и при доаѓањето ги ...
| | веќе видена | слични

Брачен пар од Скопје кој од државата добил ваучер за годишен одмор во вредност од шест илјади денари бил одбиен од сместувачки капацитет да резервира само еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хотелите Славија и Попова Шапка информираат дека ги прилагодија цените и аранжманите согласно барањата на граѓаните за користење на ваучерите за летување ...
| | веќе видена | слични

Двата хотела во ски-центарот Попова Шапка, кои се во сопственост на АД ЕСМ, а со кои стопанисува „Елемтурс", обезбедија попусти за летниот период и нудат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Асоцијацијата на хотели, ресторани, кафетерии и автокампови (ХОТАМ) за „Сител“ потврдуваат дека три дена по овозможувањето на користењето на ваучерите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во првите денови од стартот на ваучерите за домашен туризам започнаа и обидите за злоупотреби .Дел од граѓаните кои добија ваучери наместо да летуваат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Либанскиот претседател Мишел Аун изјави дека во истрагата за експлозијата во магацинот во пристаништето во Бејрут се трага по фактот дали станува збор за ...
сите 447 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 325 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција кажа дека неидентификувани лица пратени од СДСМ приоѓале со понуди од 6 и 7-цифрени ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД УТРЕ НА ПЛАЖА НА ДРЖАВЕН ТРОШОК: Ваучерите во функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: