Во Косово уште 187 заразени со коронавирус


5 копии
2 копии
3 копии

Министерството за здравство информира дека Институтот за јавно здравје денес го објави неделниот извештај за периодот од 13 до 19 јули 2020 година, кој што ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, во светот до сега има вкупно 14.925.988 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 615.047, а оздравеле 8.959.124 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се шест пациенти. Вкупно се хоспитализирани 86 пациент. На кислородна поддршка се 34 пациенти, нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Продолжуваат разговорите меѓу политичките партии за формирање ново парламентарно мнозинство и понатаму без официјална потврда за евентуален договор. Тоа треба ...
сите 639 | | | веќе видена

Статистиката на Министерството за здравство покажува дека моментно во државава имаме 3.648 активни случаи. Најмногу и понатаму во главниот град, 1.335, а само ...
сите 606 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 162 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 142 | | | веќе видена

Педесет и тригодишен жител на скопското село Шишево е тешко повреден, откако синоќа за време на силниот ветар и дожд излегол да ја затвори металната капија, ...
сите 381 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 181 | | | веќе видена

По повод 19 години од загинувањето на бранителите кај месноста „Љуботенски бачила“ во 2001 година, денеска пред нивново спомен обележје во скопско Волково ќе ...
сите 79 | | | веќе видена

На три недели пред старт на учебната година, членовите на комисијата за заразни болести денеска повторно ќе седнат на заедничка маса со претставници на ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Косово уште 187 заразени со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: