88 нови случаи на Ковид 19, од нив 1 во Битола, 5 во Прилеп

19 копии

Од нив два пациенти починаа, додека само еден пациент во моментот се води како активен. Пациентот, како што информираа надлежните е во добра здравствена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонија од почетокот на пандемијата вкупно се регистрирани 9412 пациенти заразени со коронавирусот, од кои оздравени се 4940 пациенти, 432 ги загубиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По подолго време, во изминативе 24 часа нема починати пациенти по компликации од ковид-19, а од 1.636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Кочани е една од општините каде ќе се подигне монтажна болница со целосна опрема. Предлогот е таа да биде во кругот на Општа болница, потврди градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска по завршување на конститутивната седница на Собранието изјави дека преговорите за формирање нова влада може да почнат, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Очекувам дека ќе продолжиме со нашите стратешки цели и очекувам дека ќе стигнеме до правна држава, што е многу важно. Тоа ќе ни ја донесе Европа тука и побрзо ...
сите 91 | | | веќе видена

СВР Битола - Одделението за криминалистичка полиција, во соработка со Единицата за крвни и сексуални деликти од Секторот за општ и насилен криминал во БЈБ и ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

88 нови случаи на Ковид 19, од нив 1 во Битола, 5 во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: