Во мај само 838 туристи, 99,2 отсто помалку од лани


Брачен пар од Скопје кој од државата добил ваучер за годишен одмор во вредност од шест илјади денари бил одбиен од сместувачки капацитет да резервира само еден ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката на претседателот на Владата за економски прашања Мила Царовска и Владин економски тим се сретнаасо претставници од угостителската и туристичката ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Барање за продолжување на поддршката и во наредниот период, доставија денеска претставници од угостителската и туристичката дејност кои се сретнаа со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хотелите Славија и Попова Шапка информираат дека ги прилагодија цените и аранжманите согласно барањата на граѓаните за користење на ваучерите за летување ...
| | веќе видена | слични

На средба со вицепремиерката за економија Мила Царовска угостителите и туристичките работници побараа продолжување на поддршката и за наредниот период. Било ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Нови 166 случаи со Ковид-19 од 1.419 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починаа четири ...
сите 679 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 387 | | | веќе видена

Изборите на 15 јули се најнедемократските избори во Македонија и Европската Унија треба да ја осуди злоупотребата на правото на глас - овој став и две клучни ...
сите 67 | | | веќе видена

Утре напладне треба да се одржи конститутивната седница на десеттиот парламентарен состав во независна Македонија, по предвремените парламентарни избори кои се ...
сите 97 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во мај само 838 туристи, 99,2 отсто помалку од лани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: