Бучковски и Незири со прогноза за изборите: Мртва трка што ќе се решава во фото-финиш


Универзитетскиот професор и поранешен премиер Владо Бучковски и политичкиот аналитичар Џелал Незири за „Фокус“ со прогнози за мртва трка на претстојните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ахмети ќе бара Заев да му се извини и да побара прошка од Албанците во врска со разговорите кои излегоа во јавноста во кои се слушна како Заев вели дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во интервју за „Еуроњуз Албанија“ претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети зборувал околу позициите на ДУИ, за можностите за обединување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети останува на ставот дека услов за коалицирање на неговата партија е идејата за „премиер Албанец“, но дека сепак сите врати за ...
| | веќе видена | слични

Иако официјално преговори за формирање на нова Влада нема, неофицијално политичките партии се во интeнзивни меѓусебни контакти кои треба да резултираат со ...
| | веќе видена | слични

Изборните резултати, треба да бидат опомена за двете најголеми македонски партии кои се далеку послаби од парламентарните избори во 2016 година, вели Кржалоски ...
| | веќе видена | слични

Али Ахмети не ги затвора сите врати, но останува засега на залагање на тоа јас да бидам мандатар. Се разбира дека не се исклучуваат сите опции, впрочем ...
| | веќе видена | слични

Од Алијансата за Канал 5 тврдат дека премиерот Албанец е предизборен трик на ДУИ, а-Алијансата како што вели генералниот секретар Арбен Таравари не би седнала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Членовите на Комисијата за заразни болести и работната група на Министерството за образование и наука (МОН) денеска треба да го продолжат состанокот за ...
сите 294 | | | веќе видена

СДСМ ги продолжува сериозните разговори за формирање стабилно парламентарно мнозинство и за владина коалиција со полн, четиригодишен, стабилен мандат, ...
сите 164 | | | веќе видена

Зошто е толку опасен Зоран Заев за ДУИ и за Али Ахмети, но и за албанските опозициски партии, ако е познат неговиот учинок за меѓуетничките односи во земјата, ...
сите 160 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 108 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 190 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска со претставка до Антикорупциска. Бараат како што велат комсијата да поведе постапка за злоупотребата на пари од страна на СДСМ за кампањата. ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски и Незири со прогноза за изборите: Мртва трка што ќе се решава во фото-финиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: