ДЕТАЛИ: Колку заразени со коронавирус има во секоја општина во Македонија


Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
| | веќе видена | слични

Кинeските здравствени власти јавија за 22 нови случаи на коронавирус во земјата, пренесе агенцијата „Ројтерс“. Ова е зголемување на бројот на нови инфекции во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 400 смртни случаи месечно од коронавирус се предвидувањата за Македонија за следниот период, на американскиот институт IHME, црн биланс кој земјата ја ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во Хонг Конг е критична и нема знаци дека таа ќе биде ставена под контрола, изјави лидерката на Хонг Конг, Кери Лам. Во последните 24 ...
| | веќе видена | слични

Во Зимбабве од избивањето на епидемијата досега, за четири месеци се уапсени околу 105.000 луѓе поради кршење на мерките што ги воведоа здравствените власти на ...
| | веќе видена | слични

Црногорските здравствени власти вчера во последната дневна статистика соопштија за рекордни 116 новозаразени со коронавирус, со што бројот на заразени во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Меѓународните лидери денеска ќе разговараат за собирање помош за Бејрут по експлозијата која го разори либанскиот главен град. Виртуелната конференција, која ...
сите 508 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 257 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 275 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕТАЛИ: Колку заразени со коронавирус има во секоја општина во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: