Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според досегашните бројки, следната зима во Скопје би требало да има околу 1.350 домаќинства кои ќе го сменат начинот на греење, или кажано поинаку, ќе имаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Скопје во моментов има 1.837 активни случаи на коронавирус, а трофифрен е бројот на заразени во 10 скопски општини. Според последните податоци, најголем ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Скопје од почетокот на пандемијата до денес со коронавирус се заразиле 4141 граѓанин. Во мометов има активни случаи 1837. Активни случаи по општини Скопје ...
| | веќе видена | слични

Според евиденцијата на Министерството за здравство, во Скопје досега биле заразени 4141 лице, од кои активни се 1837 случаи. Бројката по општини денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Има онлајн петиција за укинување на покачувањето на струјата и намалување на ДДВ на 5 отсто. Иницијативата „Млади за Македонија“ започна онлајн петиција со ...
сите 228 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 71 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Јувентус загуби од Рома на својот стадион во Торино, но тоа не ја наруши позитивната атмосфера кај „бјанконерите“, кои по натпреварот го прославија ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: