Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ за влез во земјава мора да приложат негативен ПЦР тест

Владата вечерва на седница донесе дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирус КОВИД-19, со која од државјаните на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Грција го продолжи до 31 јули 2020 година привременото ограничување на сите авионски, железнички и копнени поврзувања со Македонија, како и забраната за влез ...
| | веќе видена | слични

Италија ги блокира и Србија, Црна Гора и Косово, по забраната за влез на граѓани на 13 земји, меѓу кои беа и Северна Македониај и БиХ, пренесе АНСА.„Потпишав ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грчките власти го продолжија привременото ограничување на авионските, копнените и железничките врски со Македонија до до 31 јули 2020. До тогаш е продолжена и ...
| | веќе видена | слични

Ограничувањата се „од превентивни причини за заштита на јавното здравје од дополнително ширење на коронавирусот Ковид-19 на грчка територија за временскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Патниците од Србија од денеска нема да можат да влезат во Бугарија, освен во случај на транзит, објавено е на веб-страницата на српската амбасада во таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соседна Бугарија воведе привремена забрана за влез на сите граѓани од Македонија, без оглед на нивното државјанство, од 16 јули до 31 јули. Одлуката е донесена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Независниот синдкат на камионските работници Страшо Јованов, тврди дека екс-министерката за труд и социјална политика Мила Царовска е ...
сите 226 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово за в четврток најавија протест на кој како што велат ќе го изразат револтот од одлуката на Регулаторната комисија за енергетија да се ...
сите 267 | | | веќе видена

23-годишната студентка Артина Ќазими од гостиварски Добри Дол кандидатка на Алијанса за Албанците и Алтернатива на листа во изборна единица 6 е најмладата ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 36 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме го зафати Скопје попладнево. Град со големина на орев паѓаше во неколку населби и делови од градот. Во други, невремето е со послаб интензитет. ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ за влез во земјава мора да приложат негативен ПЦР тест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: