(Видео) Филипче: Кичево за две години ќе добие модерна болница


18 копии
2 копии

Денеска дежурните ординации ќе работат во скопските поликлиники согласно вообичаениот распоред за работа за недела и за празници, ќе функционираат ординации за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во тек се подготвителни активности за новиот монтажен објект на Клиниката за пулмологија и алергологија, кој ќе биде поставен на просторот меѓу Институтот за ...
| | веќе видена | слични

Нов монтажен објект во клиничкиот центар. Се прави амбулантски оддел на клиниката за пулмологија. Веќе е поставена бетонската плоча како подлога за ...
| | веќе видена | слични

Веќе оптоварениот здравствен систем и исцрпен кадар дополнително ја компликува ситуацијата. Веќе се планира организирање и отворање на 16 комплетно нови ковид ...
| | веќе видена | слични

Веќе е поставена бетонската плоча како подлога за монтажно-модуларниот амбулантско поликлинички оддел. Кон крајот на неделата ќе почне поставувањето на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство во изминатиот период набави 12 нови возила за Итната медицинска помош и 13 нови возила наменети за единицата за домашно лекување во ...
| | веќе видена | слични

На почетокот од оваа година е пуштена во употреба новата операциона сала, како и новиот болнички оддел на Клиниката за торакална и васкуларна хирургија, велат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 215 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле и официјално е најдобар стрелец во Италија и Европа бидејќи Кристијано Роналдо нема да настапи на вечерашниот натпревар против ...
сите 162 | | | веќе видена

Во вечерашната дебатна емисија “Што не е јасно?” на Алфа телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој се осврна на моменталната ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Филипче: Кичево за две години ќе добие модерна болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: