(Видео) Заев од Чаир: Ќе го поразиме лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го поразиме и ДУИ


„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
| | веќе видена | слични

Партијата на Македонците во Србија (Странка Македонаца Србије) дава безрезервна поддршка за коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ на претстојните избори, се ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на Зоран Заев: Ви благодарам! Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за слобода. Голема чест ми е што зад исправните политики на ...
| | веќе видена | слични

Главниот одбор на Сојузот на борци на НОАМВ на изборите в среда ќе ја поддржат Коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ и нивниот лидер, Зоран Заев. Писмото кое ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на борците испрати писмо со поддршка за лидерот на СДСМ Зоран Заев и коалицијата „Можеме“. „Нивната борба за слобода е темелот на нашата борба за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Успеавме да оствариме вековни соништа на нашите претци. Имаме парче земја призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Триесет години ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ и носител на кандидатска листа на пратеници во изборна единица 4, Зоран Заев на претпоследниот ден од кампањата се обрати на граѓанска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Навистина успеавме да оствариме вековни соништа на нашите предци, ние сме сега центарот на Европа, имаме парче земја призната од целиот свет, исто како и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најавата за поскапување на струјата за 7.4% предизвика низа реакции. На социјалните мрежи за утре се најавени протести во Скопје, Тетово и Гостивар. Протестот ...
сите 270 | | | веќе видена

Партијата на Зоран Заев обзнани како и со кого ќе преговара за новото парламентарно мнозинство и влада, и какви услови ќе постави со новите партнери. „СДСМ ...
сите 356 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 215 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев од Чаир: Ќе го поразиме лажниот патриотизам на ВМРО-ДПМНЕ, ќе го поразиме и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: