ФАКТОР НА ДЕНОТ: За едно деноноќие дури 15 починати, можно е затворање на границата кон Србија и Косово

ЗА 24 ЧАСА ПОЧИНАА 15 ЛУЃЕ ОД КОРОНАВИРУСОТ Црн биланс имаме и денес во Македонија. Дури 15 починати и нови 173 заразени од коронавирус во земјава за 24 часа. ...
| | веќе видена | слични

Огромна е бројката на хоспитализирани пациенти кои се лекуваат од Ковид-19. Во болниците ширум земјава, моментов има 412 зафатени болнички легла. На Клиниката ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот Ковид-биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прва општина по број на активни случаи со ковид-19 во Пелагониско-преспанскиот регион и понатаму останува Ресен, а по вкупно заболени лица од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 7572, бројката на оздравени пациенти е 3624, на починати е 362, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: За едно деноноќие дури 15 починати, можно е затворање на границата кон Србија и Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: