Пандемијата во земјава не стивнува, надлежните уверуваат – болничките капацитети доволни за прием на пациенти


Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот Ковид-биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Од коронавирус изминативе 24 часа починати се 5 лица. Тројца пациенти од Скопје, еден од Тетово и еден пациент од Ресен. Во ГОБ „8 септември“ починаа двајца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бразил урива рекорди со бројот на заразени од коронавирусот. Пред помалку од еден месец, Бразил имаше еден милион случаи а нема никакви знаци дека степенот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чешка од денес ги заостри рестриктивните мерки во североисточниот дел од земјата, поради зголемувањето на бројот на новозаразени со коронавирус и повторно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Група синдикати и здруженија побараа од Регулаторната комисија веднаш да ја повлече Одлуката за поскапувањето на струјата.Зад барањето стојат Синдикат на ...
сите 239 | | | веќе видена

Менувањето на „партиски дресови“ и креирањето на нови групи во Собранието по седнувањето во пратеничките клупи, не е непознаница во историјата на земјава. Во ...
сите 215 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандемијата во земјава не стивнува, надлежните уверуваат – болничките капацитети доволни за прием на пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: