Мицкоски: Македонија во следните 4 години ќе биде горда и исправена


Македонија во наредните 4 години ќе биде горда и исправена, им порача на жителите на Дебар лидерот на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ Јристијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес заедно со потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија ...
| | веќе видена | слични

На денешниот собир во општина Чаир се обрати потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на ИЕ2 Владо Мисајловски. Мисајловски се заблагодари на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и Беса подготвуваат федерализација на Македонија. На маса е Македонија, да не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на собир во скопската општина Аеродром рече дека секој кој на 15 јули ќе гласа за СДСМ, всушност ќе гласа за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот предизборен собир во скопската општина Чаир рече дека граѓаните на Република Македонија секогаш се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Македонија во следните 4 години ќе биде горда и исправена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: