Заев: Од една страна сме јас, Радмила и НАТО, а од другата Дурловски, Мицкоски и насилството во Собранието


Враќање на Дурловски во Собранието би било враќање на местото на злосторството, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на вечерашната граѓанска трибина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не им остана ништо друго освен ширењето лажни вести дека сме го губеле јазикот и идентитетот, но единственото нешто што губиме се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Христијан Мицкоски зборува за патриотизам, за национални чувства на државата.. сакајте си го прилепчани ВМРО, тоа е мое и ваше. но ДПМНЕ никогаш, затоа што ...
| | веќе видена | слични

Тоа го порача претседателот на СДСМ на денешната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме" во Прилеп. „Бидете горди, создадовме држава суверена, каде живеат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Следниот пат кога ќе дојдат во Прилеп, да дојдат на Прочка, да бараат прошка, затоа што го лажат Прилеп во огромен процент низ години и децении. Доволно ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ и носител во изборната единица три, Зоран Заев, на вечерашната трибина во Штип пред граѓаните порача дека за три години СДСМ покажа ...
| | веќе видена | слични

„После големата победа на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ на 15 јули, веднаш наредниот ден ќе ги засукаме ракавите и ќе продолжиме да градиме мостови како мостот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 230 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Значи, децата треба да одат на настава со физичко присуство во училишта: -затоа што така вели министерот за здравство кој има најмногу мртви во ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Од една страна сме јас, Радмила и НАТО, а од другата Дурловски, Мицкоски и насилството во Собранието

Од:
До кого (е-маил):
Порака: