Лазаров: Намалување на ДДВ за угостителство и туризам од 18 на 10%, неповратна помош за фирмите


На денешната прес конференција ќе промовирам дополнителен сет на мерки и политики кои се дел од преодната стратегија која што ВМРО-ДМПНЕ ќе ја спроведе во ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Битиќи е претседател на Комисијата за финансии на СДСМ, а Дарко Лазаров е претседател на Kомисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. Двајцата учествуваат во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за Телевизија Клан истакна здравството во овој период е клучен сегмент во државата и затоа инвестициите во ...
| | веќе видена | слични

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
| | веќе видена | слични

„Имаме цело поглавје во нашата програма за Ковид 19. Ние во време на пандемијата покажавме мобилност, професионалност, еден од проектите сега ние да создадеме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Како што до сега покажавме дека има пари да ги платиме старите долгови, да ги покачиме платите, да ги покачиме пензиите, ја зголемивме наплатата на даноците, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево имаше средба со просветни работници во општината Бутел.Тој ги истакна политиките на СДСМ и рече дека ...
| | веќе видена | слични

Во овие не цели три години на власт, ги исполнивме нашите изборни ветувања од 2016 година. Односно ги враќаме парите кај граѓаните, вложуваме во човечкиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во изминатиот период докажавме дека можеме, дека ги враќаме парите кај граѓаните преку укинување на радио-дифузната такса, враќање на евтината струја, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 746 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 492 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 384 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров: Намалување на ДДВ за угостителство и туризам од 18 на 10%, неповратна помош за фирмите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: