Извршителите од 24 јули продолжуваат со наплата на долговите од граѓаните

Од 24 јули повторно продолжува целосната примена на Законот за извршување – 30 дена по престанувањето на вонредната состојба, информираат од Комората на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уставниот суд реши по одморите да одржи подготвителна седница за оценување на уставноста и законитоста на одредбите кои предвидуваат казна затвор од минимум ...
| | веќе видена | слични

Платежните картички на Владата за купување на домашни производи и услуги не паднаа на Уставен суд. Нема детали како течела расправата за оваа точка, но од ...
| | веќе видена | слични

Платежните картички на Владата за купување на домашни производи и услуги не паднаа на Уставен Суд. Судиите денеска донеле одлука да не поведат постапка за ...
| | веќе видена | слични
10 копии
3 копии

– Согласно Уредба со законска сила за примена на Законот за извршување за време на вонредна состојба (Службен весник бр. 86 од 01.04.2020 година) е предвидено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршителите од 24 јули продолжуваат со наплата на долговите од граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: