СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ШТО ЗАВРШИЛЕ ЧЕТВРТА ГОДИНА ДА НЕ ОЧАЈУВААТ - сите ќе добијат домашна платежна картичка

Сите што пратиле приговори за домашната платежна картичка, а кои се оправдани, односно овие граѓани ги исполнуваат условите, ќе ја добијат картичката, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за финансии Нина Ангеловска на својот Фејсбук профил објави фотографија како појадува во својот кабинет. „Ретко појадувам, ама кога појадувам ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Дел од граѓаните се жалат дека се уште немаат добиено одговори од Владата за домашната платежна картичка. „Уште веднаш кога не добив известување дека ќе ја ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Со цел стимулирање на купување домашни производи, а со тоа и поддршка на македонското стопанство во услови на COVID-19 кризата, домашната платежна картичка е ...
| | веќе видена | слични

Домашната платежна картичка поставува нови стандарди за работа и дебирократизација на институциите. Целиот процес одеше без поднесувања на барања, без вадење ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии (МФ) денеска објави прирачник насловен „Купувам домашно“ кој содржи 16 често поставувани прашања, а кој има за цел да објасни што ...
| | веќе видена | слични

Министерството за финансии изработи прирачник „Купувам домашно“ со 16 често поставувани прашања околу користењето на домашната платежн картичка. „За целите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ШТО ЗАВРШИЛЕ ЧЕТВРТА ГОДИНА ДА НЕ ОЧАЈУВААТ - сите ќе добијат домашна платежна картичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: