Индустријата во криза: во мај забележа пад на производството од 27 отсто

Индустриското производство во мај годинава забележа пад од 27 отсто во однос на мај лани, а од почетокот на годинава до мај во однос на тој период минатата ...
| | веќе видена | слични

Од локалните продавници во кои сите се познаваме, преку хипермаркетите со двоцифрен број на каси, па сè до интернет порталите со бесконечна понуда на стоки за ...
| | веќе видена | слични

Текстилната и кожарската индустрија во Македонија може да претрпат сериозни загуби во втората половина од годината кога потребата од снабдување со заштитни ...
| | веќе видена | слични

Се помалку луѓе работат во индустриските капацитети. Податоците за државната статистика покажуваат дека кризата во мај го намалила бројот на работници во овој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Б ројот на работниците во индустријата во мај годинава, во однос на мај лани забележал намалување од 5,1 отсто, а за периодот јануари – мај годинава во однос ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика, индексот на бројот на работниците во индустријата во мај 2020 година, во однос на мај 2019 година, изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Најголемиот работодавач во Македонија, Кромберг и Шуберт, одлучил на своите вработени да не им ги исплаќа бонусите за работа, односно да им ја плаќа само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 600 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индустријата во криза: во мај забележа пад на производството од 27 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: