Продолжува да опаѓа бројот на вработени, кожарската и текстилната индустрија најпогодена

Се помалку луѓе работат во индустриските капацитети. Податоците за државната статистика покажуваат дека кризата во мај го намалила бројот на работници во овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска денеска изјави дека во следниот период кога ќе се создадат законски услови, ќе биде надминато прашањето со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Одговарајќи на новинарско прашање, Царовска рече дека се водат разговори со Стопанската комора и оти во овој период нема законски можности да им се излезе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата нема слух за странските компании со технолошки напредно производство од кои повеќето работат во зоните и генерираат голем дел од нашиот увоз, напиша ...
| | веќе видена | слични

Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Македонија, чека одговор од Владата дали ќе биде продолжен рокот за преполовените царини на 12 ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 263 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 171 | | | веќе видена

Мојот став никогаш не бил негативен кон прашањето за премиер Албанец. Мојот став бил дека е тешко изводливо, но е сосема легитимно, вели Насер Зибер во ...
сите 344 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири угостителски објекти кои послужувале гости спротивно на здравствените мерки и протоколи, ...
сите 203 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува да опаѓа бројот на вработени, кожарската и текстилната индустрија најпогодена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: