ИНТЕРВЈУ Горан Кунгуловски: Непријателот треба да се декодира за да не се пука во темница


Непријателот треба да се декодира за да не се пука во темница, вели младиот научник д-р Горан Кунгуловски, кој како прв човек на „Биоинженериг“ и на ...
| | веќе видена | слични

Илариа Кирилов ѝ е позната на домашната јавност како убава и амбициозна девојка со низа успешни проекти во модната сфера. Покрај тоа што е веќе познат модел, ...
| | веќе видена | слични

Какви би биле нашите омилени книги без илустрации? Колку илустраторот помага во развојот на детската фантазија? „Најверојатно би биле бели, би биле пак убави, ...
| | веќе видена | слични

Неплатена прекувремена работа, строг надзор и притисок: поранешен работник од Романија во кланицата „Тенис“, раскажува за ДВ зошто решил да ја смени работата. ...
| | веќе видена | слични

Здраво на сите! Јас сум позитивна на Ковид-19. Припаѓам на заразените од „втора генерација“. На неколку наврати решавав да напишам збор – два за ситуацијава во ...
| | веќе видена | слични

 Сега е спортски коментатор, модел и инфлуенсер, но 3-те месеци во порно индустријата на 21 година, ѝ создаваат притисок и ден-денес, бидејќи секаде ја ...
| | веќе видена | слични

Слаѓана Вујошевиќ е театарска, филмска и телевизиска актерка, вработена е во Турскиот театар во Скопје и демонстратор е по предметите Сценски говор и Техника ...
| | веќе видена | слични

Ги следевме првите корона-уписи во средните училишта во земјава, кои поминаа во најдобар ред, без турканици и нервози, ја анализиравме и целата учебна година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 528 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ Горан Кунгуловски: Непријателот треба да се декодира за да не се пука во темница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: